Z ALDRINGENU

Chovatelská stanice ušlechtilých morčat

Úvod Novinky O nás Naše morčinky Naši morčáci Naši rentiéři Náš mazlík Za duhovým mostem Plánované odchovy Odchovy Bydlení Péče o náš chov Plemena morčat Barvy aguti Prodej morčátek Z nových domovů Odkazy Návštěvní kniha Kontakt Naši psi

 Novinky 2016

  Novinky 2015 Novinky 2014  Novinky 2013 Novinky 2012

 Novinky 2011 nejsou Novinky 2010  Novinky 2009  Novinky 2008  Novinky 2007

6. listopadu Všem, co nám zasílají zprávy a fotky morčátek u nás odchovaných, moc moc děkujeme. A těšíme se na další ! Zároveň bych se chtěla omluvit za jarní cca dvou měsíční výpadek, kdy se mi podařilo neodpovědět z rodinných důvodů na pár mailů.

A teď již zpětně doplňuji....další fotky najdete tak jako vždy ve fotogalerii z nových domovů. Každé morčátko, jehož majitel nám posílá fotky, zde má svou složku.

Cici z Aldringenu (druhá z leva) a její kamarádky.

Dunja a Kájinka (Pacička) z Aldringenu v novém domově.

Tiloušek a Edison z Aldringenu se mají dobře a rostou jako z vody.....

Šimlíci Urbík a Umík z Aldringenu mají luxusní bydlení.

Fénix a Pirát z Aldringenu s paničkou...

....a jejich luxusně vybavená klec....

Moc krásný meil přišel od Báry z chovatelské stanice Nyx, kde nyní působí již více než čtyřletý Ctibor z Aldringenu. Dovolím si citovat.... "...určitě jste si všimla, že se před několika lety změnil majitel Ctiborka a ten docestoval až k nám. Moc mě mrzí, že jsem Vás nekontaktovala již dříve. Ráda bych Vám alespoň pomocí mailu nastínila, kde a jak tohle zlatíčko žije a jak se mu daří :) Dovolila bych si i říct, že je jedno z nejlepších morčat, které v CHS mám a že je mou obrovskou chloubou :) Ctiborek má úžasně hustou srst a na výstavách se často umisťoval :) Bohužel tedy jen v kategorii C, což mě opravdu moc mrzí :/ Nebýt té bílé, určitě by i vybojoval šampionát :) Také od něj mám už několik krásných odchovů :) Řekla bych, že i na svůj poměrně vysoký věk je ve skvělé kondici a na vrcholu sil :) Chválí skvělé nasvalení těla, kožíšek a i stavbu :) Jsem na něj opravdu hrdá a Vám moc děkuji :) V příloze Vám posílám i pár fotek :) Sad alespoň pro představu prozatím postačí :) Ctiborek už je v pomyslném výstavním důchodu :) Nechci ho v tomhle věku stresovat výstavami a hlukem :) Nechám ho teď už jen odpočívat a občas mu na oživení dám i nějakou samičku :) Je to opravdu skvělý a mírumilovný morčík :) "....

Salome, Tien a Stela (na této fotce není vidět) z Aldringenu

"....Holky se zabydlely nad mé očekávání. Zkusila jsem je dát ke starším a naprosto v pohodě. V příloze zasílám pár fotek, když jsou na pastvě:)"

Rasca z Aldringenu

Pedro, Obelix a Jerik z Aldringenu

"....Byla jsem na návštěvě u kamarádky která má morčata taky od vás. Takže Jerik, Obelix a Pedro.
Děti si je ale přejmenovali takže teď je to Lístek a Max.
Jsou to pěkný lumpíci a Jerika u sebe vůbec nechtěli. Takže proběhla jen rychlá fotečka. ..."

Jerik z Aldringenu

Kuklík (Sherlock) z Aldringenu s kámošem Fufíkem...

Takhle oslavil první narozeniny Tajtrlík (Marcel) z Aldringenu 12.července první narozeniny. Přidáváme se s gratulací a přejeme krásný a pohodový život plný dobrůtek, tak jako dosud.

Falko a Leonardo z Aldringenu

"Posílám par fotek kluků. Na te posledni koukají Falko se synem na Piráty z Karibiku. Falko je oblíbenec, přejmenoval si ho na Třísku (sleduje totiž želvy ninja a mistr Tříska je tam největší borec)"

Hortenzie z Aldringenu (vlevo) v chovatelské stanici Little Paradise...

Charlotka a Chinchilka z Aldringenu

"Charlotka i Chinchilka se mají k světu a dělají nám velkou radost. Jejich nejoblíbenější pochoutkou je rajče a mrkvová nať. V příloze posílám pár fotek - obě pózují jako modelky a jsou neuvěřitelně zvědavé. "

Alfík a jeho synáček d´Kvído...oba z Aldringenu

Stříbrný Dáreček z Aldringenu a melounová párty....

Zuzance dělají radost morčinky Dalila a Bona z Aldringenu. Přejmenovala si je na Maggie a Lízu.

"......posílám aktuální fotky morčátek.
Negro z Aldringenu letos oslaví 6 let
Jesse (Questa z Aldringenu) 5 let
Kostička (Galia z Aldringenu) 4 roky
 
Mají se dobře každý den dostanou hromadu trávy, že jí ani nesežerou :)"

Negro z Aldringenu jako švihák lázeňský....

Smutná zpráva...

"...s velikou bolestí v srdci oznamujeme, že nám dnes zemřel náš Gulliverek . Všechny nás to moc zasáhlo, bylo to naše mazlivé zlatíčko. Zítra mu půjdeme vykopat hrobeček pod veliký dub, kde se mu snad bude hezky spinkat.
V našem srdci zůstane navždycky a já jsem Vám moc vděčná, že jsme s ním díky Vám mohli zažít krásné chvíle. Děkujeme..."

Cici z Aldringenu oslavila první narozeniny...

Umpalumpa a Chia z Aldringenu a jejich dětičky....

Stříbrná Alisa z Aldringenu s kamarádkou z CHS Albis...

Paloma z Aldringenu....

Větruška z Aldringenu a její miminka....

Vesna z Aldringenu a její dětičky..."Na Valentýna se Větrušce a Pandíkovi narodila 3 morčátka :)
Tak Vám zasílám nějáké fotečky :)
Jinak Větruška i Pandík se mají skvěle . Užívají si svůj morčecí život na plno :)
Větruška je starostlivá maminka. Porod zvládla v pohodě a o svá miminka se pečlivě stará :)"

Chester a Cindulka z Aldringenu...

Idík z Aldringenu...

3. ledna Poslední loňské novinky !!!

12.prosince jsme navštívili s našimi morčátky 3.výstavu morčat v Holubicích u Prahy s výbornými výsledky - všichni získali kartičku čekatele šampiona ČR -

Brumla 96 bodů, 2.Nejlepší US Teddy Junior,

Havana 96 b, Pralinka 95,5 b, Dafné 95,5 b, Racochejl 95,5 b a Lola 95 bodů.

Největší radost máme z úspěchů našich odchovů a jejich potomků v chovatelské stanici U Lundíků. Bea U Lundíků (dcerka Elinky a Yndiána z Aldringenu) byla s 97 body 1. Nejlepší US Teddy Junior a 1. Nejlepší US Teddy ze všech tříd. Výstavy se zúčastnila i její maminka Elinka z Aldringenu a získala s 95,5 body svoji 5.kartičku čekatele šampiona.

Zapomenout nesmím ani na úspěch Ctibora z Aldringenu, který působí v CHS NYX a získal s 99,5 b ocenění 2. Nejlepší mazlík. Moc všem gratulujeme !!!

Mezi svátky dorazily diplomy k uděleným titulům Morče šampion ČR pro Emičku, Andělku a Zaru.

To by bylo z loňských výstavních kruhů vše. V roce 2015 jsme ukázali celkem 15 našich odchovanců na 6ti výstavách a získali celkem na 40 kartiček čekatelů šampiona.

Aktualizovala a doplnila jsem na web všechny chovné samičky a samce včetně posledních loňských nadějí a upravila názvy barev podle standartu platného od letošního roku. Jen ty fotky nejsou aktuální. Třeba se zadaří letos. Aktualizace je potřeba i u stránky BARVY AGUTI....už se na tom pracuje.

Loňská miminka už jsou v nových domovech a my si spolu s morčátky užíváme zasloužených zimních chovatelských prázdnin a těšíme se na první plánovaná březnová miminka. Dříve by mohla porodit jen Wewerka, která je se Zlatouškem už od září, stejně jako Extreme s Máriem. Extreme má na první miminka nejvyšší čas, proto jsem včera budoucího taťku raději vyměnila za jiného. Tabra porodila v prosinci Karlovi obřího černého jedináčka, který vydržel bohužel jen pár dní. Očekáváme opáčko stejně jako u Rampepurdy, kterou jsem také nestihla od Xawiera před porodem jedináčka oddělit.

A teď už ke zprávám a fotkám z nových domovů.

Gejša z Aldringenu porodila v CHS U Lundíků nádherná paterčátka. Gratulujeme a moc děkujeme i za další krásné fotky. Přidávám do fotogalerie !

Adventní pozdrav od Ajsíčka (Iceberga) z Prahy

Pozdrav přišel od Palomky, dcerky Elinky.

Idík v nové rodině.

Dáreček působí v Polsku.

"Posílám pár fotek Hvězdičky,

abyste viděli jak roste. Je to temperamentní slečna, která umí dát najevo, když se jí něco nelíbí. Ale taky je to hlavně náš mazlík, který na nás občas i usne. Myslím, že se u nás má jak královna, je to každopádně nejopečovávanější člen rodiny. Včera jsem jí natrhala ještě vánoční travičku a pampeliškové lístky, tak byla radost veliká (pro morčata ideální zima :)). Jinak je trochu vybíravá v jídle, což jsem zatím u žádného morčátka nezažila. Miluje rajčata, hrušky a dá si i ledový salát, v létě jí chutnal meloun. Ostatní zelenina a ovoce ji nějak nechutnají a pěkně se čertí, když zkouším, jestli už tomu třeba nepřišla na chuť :) Kvíká nespokojeně  a taky si k tomu povyskočí naštvaně :) je to srandovní. Ani se toho pak netkne. Seno, granule a vodu jí a pije normálně, takže hladem netrpí. Nejvíc miluje čerstvou trávu, asi jako všechny morčátka. Dostává i větvičky na okusování a nejradši má zase tu hruškovou. Zkoušeli jsme různé větvičky, ale ty zůstávají netknuté. Hruška je prostě hruška. Je celkem "ukecaná", pořád něco povídá, když se s ní mazlíme. Asi má trochu i horolezecké vlohy, když ji má člověk na klíně, tak celkem hravě vyskáče po těle až na rameno a pak se zas sklouzne dolů. No prostě je to náš miláček a jsme rádi, že je tu s námi :) ..."

Chester se odstěhoval do Bíliny k príma paničce a do holčičí společnosti.

Za nedlouho ho následovala Cindulka. Nová panička ocení její osobitou povahu a potřebu individuálního přístupu.

Moc všem děkujeme za zprávy, fotky a přejeme všem hodně štěstí, zdraví a úspěchů v tomto roce !!!

 

optimalizace PageRank.cz

copyright © 2008-2016 benti