Z ALDRINGENU

Chovatelská stanice ušlechtilých morčat

Úvod Novinky O nás Naše morčinky Naši morčáci Naši rentiéři Náš mazlík Za duhovým mostem Plánované odchovy Odchovy Bydlení Péče o náš chov Plemena morčat Barvy aguti Prodej morčátek Z nových domovů Odkazy Návštěvní kniha Kontakt Naši psi

 Novinky 2015

  Novinky 2014  Novinky 2013 Novinky 2012 Novinky 2011 nejsou

Novinky 2010  Novinky 2009  Novinky 2008  Novinky 2007

6. prosince Slíbené fotky z nových domovů....... všem moc děkujeme za zaslané fotky, zprávy a za péči kterou morčátkům z Aldringenu věnujete.

V Praze se výborně daří Pippi....

.....ale i Máje, Simonce, Ince, Olušce, Xsafince, ...... všichni z Aldringenu

Od Loun přišel pozdrav od Palomky.....

Luxusně bydlí tříbarevná Vesnička s bílým Ivánkem u Olomouce.

To Ajsíček (Iceberg Pearl Moon) si dokonce lebedí v Praze v peřinách.....

V Ústí n.L. roste jako z vody malá Camejka se svojí kámoškou.

Ještě jednou všem moc díky !

Další fotky přidávám do fotogalerie z nových domovů.

22. listopadu Ve čtvrtek 19.11. jsme odvezli našich 10 odchovanců na třídenní výstavu v Lysé nad Labem.

Racochejl z Aldringenu - 96 a 96 b, 2.Nejlepší US Teddy baby ze 17ti vystavených bejbíků

Mário z Aldringenu - 96 a 95,5 b, 2.Nejlepší US Teddy junior ze 14ti vystavených juniorů,

1. Nejlepším juniorem byla Bea z CHS U Lundíků (dcerka Elinky a Yndiána z Aldringenu a po otci sestra Mária) s 96,5 a 95,5 b

Havana - 94 a 95 b, Yorga - 95 a 94 b, Rozmarýnka - 94 a 95 b, Lola - 95 a 95 b, Ema - 95,5 a 94,5 b, Pralinka - 95 a 95 b, Brumla - 93 a 95,5 b, Chester - výluka, kvůli dvěma zálomkům.....ten druhý, ale nějak nemůžu najít.

Na výstavě v Lysé jsme také předali Timura z Aldringenu, který zde byl také vystaven s 94,5 a 95,5 body a bude působit v CHS U Lundíků.

A ještě představíme tři listopadové vrhy.

Rampepurdy Karličku z 2.11.

Yvonky strakáčky Lunetku a Lupínka a čokobílého Louskáčka.

A Hina má tři holčičky - Maryšku, Meduňku a Minku.

Letos by ještě měla porodit Extreme, Wewerka a Tabra. Urta porodila dvě mrtvá miminka, ale sama je naštěstí v pořádku.

11. listopadu V neděli se naše agutí skupinka zúčastnila 4. výstavy morčat v Benešově nad Ploučnicí. Vystavili jsme 11 morčíků a všichni získali kartičku čekatele šampióna. Teddíky posuzovala polská rozhodčí Monika Spychala.

  • ANDĚLKA z Aldringenu - solid aguti oranžová - bílá - 95,5 b

splnila podmínky pro udělení titulu šampióna

EMA z Aldringenu - aguti skořicová - 96 b

  • splnila podmínky pro udělení titulu šampióna

ZARA z Aldringenu - aguti skořicová - bílá - 96 b

  • splnila podmínky pro udělení titulu šampióna

MÁRIO z Aldringenu - aguti šedá - 97 b

  •  1.místo US Teddy baby

PRALINKA z Aldringenu - solid aguti krémová - 96 b

  • 3. místo US Teddy baby
  • čestná cena místostarosty města

HAVANA z Aldringenu - solid aguti skořicová - 96 b

YORGA z Aldringenu - aguti stříbrná - 95,5 b

CHESTER z Aldringenu - aguti šedá - 95,5 b

RACOCHEJL z Aldringenu - aguti krémová - 95,5 b

ROZMARÝNKA z Aldringenu - aguti krémová - 95 b

XIXAO z Aldringenu - aguti stříbrná - bílá - 95 b

Výstava byla dobře organizovaná v příjemném prostředí místního kina s dobrým technickým zázemím.

Příště představíme miminko od Rampepurdy a fotky z nových domovů.

30. října A je to tady..... poslední říjnová miminka ! Werda nás potěšila třemi krásnými kloučky. Máme Indyho, Idíka a Ilouška.

A Yndiana má velmi povedený tříbarevný páreček - Jezinku a Jirouška.

28. října V neděli Kleopatra porodila 3 velké holčičky - 122g tříbarevnou Chikitku zbarvenou po mamince, 114g čokobílou Charlotku, 116g skořicovou magpiesku Chinchilku a menšího 83g skořicového klučíka s bílou packou Chlupíka.

A takhle vypadala Kleopatra v sobotu - den před porodem.

A ještě nové zprávy z výstavních kruhů. Elinka z Aldringenu získala na výstavě v Brně již čtvrtou kartičku čekatele šampiona za již po čtvrté krásných 96,5 bodu. Její dcerka Bea U Lundíků má taktéž další kartičku za 95,5b. Moc gratulujeme a děkujeme CHS U Lundíků za skvělou prezentaci.

17. října Přiznám se bez mučení, že k dnešní dlouho odkládané aktualizaci jsem se konečně dokopala kvůli doplnění nových vrhů. Aktualizace jsou časově velmi náročné. Nádherná čtyřčátka má Severka.

Bajadéra má obří okatou holčičku a jedno obr obří stříbrnobílé miminko bylo bohužel mrtvé, ale není se čemu divit při porodní váze 176 g. Pak mi bohužel navždy umřela digitální váha, takže mimča z dalších vrhů už zvážená nemám.

 A ve čtvrtek porodila ještě barevná šimlička Petr Pan tři krásné barevné kluky. Počasí nám bohužel nepřeje a fotit v dešti se nedá. Snad se zadaří dnes odpoledne.

A možná najdu miminka ještě u Yndiany, Kleopatry a Werdy. Rampepurda nám na termín určitě neporodí, nejspíš byla nakrytá až při další říji. Odchovy budu tedy aktualizovat až večer.

Zatím se alespoň pochlubím fotkami od majitelů našich odchovů. Moc všem děkuji.

Do Teplic moc děkujeme za fotky malé Větrušky a Zděndy Pandíka.

            

 Elinka z Aldringenu bodovala začátkem října na výstavě morčat v Písku jako 2.Nejlepší US Teddy adult (2x 96,5 bodu) a její dcerka Bea U Lundíků získala nádherné 2.místo v kategorii US Teddy baby (96 a 96,5 bodu). Otcem Bei je náš odchov Yndián z Aldringenu, který během září odjel k Markétě do chs Barfleur jako posila do chovu tříslových barev. Máme obrovskou radost a do českobudějovické chovatelské stanice U Lundíků posíláme gratulaci a poděkování za prezentaci.

Výborně se daří i Elinky synkovi Gulliverovi, který je stejně úspěšný jako rodinný mazlíček. Moc děkujeme.

"...posíláme s Gulliverkem pozdravy z Ústí nad Labem. Posíláme i pár foteček od začátku až dosud. Gulliverek je úžasné stvoření a všichni v rodině ho máme moc rádi. Je to zlatíčko. Nejraději má salátek a okurku a jakmile slyší ledničku nebo šustění sáčku ihned se dožaduje pozornosti a nějaké mlsky . Kolikrát vesele poskakuje, když na něj mluvíme nebo když slyší otevírání sklenice s dobrůtkami, ale co miluje nejvíce je drbání, to vydrží hodně dlouho."

Nádherná zpráva přišla z Mostu, kde nyní bydlí Kleofáš a Emo. Moc děkujeme a další fotky přidávám do fotogalerie z nových domovů.

"...omlouvám se, že píši až nyní, ale morčátka jsou v pořádku, jsou to naše zlatíčka a tak nás trošku smutek po Fredíkovi už přešel. Tito dva nám to vynahrazují a musím říci, že vzít dva byl dobrý nápad
Daří se jim dobře, Kleofášek už baští z ruky, ten je ochočený více, Emo je pořád malinko strašpytlovější, ale jinak jsou oba moooc hodní a rádi se chovají, hlavně Emo, Kleofáš je takový větší průzkumník.
Syn je kupodivu starostlivější nyní, než u našeho prvního morčátka, tak i to mi dělá radost...."

Je skvělé, že už vešlo ve všeobecnou známost, že morčátko je skupinové zvířátko a že chov jen jednoho osamoceného jedince není pro něj přirozený.  Mnohem šťastnější a kvalitnější život prožije ve společnosti jedince stejného druhu a pohlaví. Samozřejmě za dodržení podmínek jako je dostatečná velikost ubikace...u dvou jedinců min. 100 x 50 cm a u dvou společně ubytovaných samců by neměla být v blízkosti umístěná žádná samička. Další podmínkou pro bezproblémové sžití je k již dospělému samci přidávat jako parťáka odstavené miminko a nebo si pořídit již sestavenou dvojici od chovatele z víceméně věkově stejně starých mladíků.

21. září Dnešní aktualizace bude více méně obrázková. Doplňuji spoustu fotek od nových majitelů našich odchovů. Je fajn vědět, že se mají mimča v nových rodinách super a dělají radost. Všem moc moc děkujeme a fotky doplňuji (během příštích dnů) do fotogalerie z nových domovů, kde má každé morčátko svoji složku.

Do Pohořan u Litoměřic zdravíme Nelinku a Sárinku (Levandule).

V Děčíně se má úžasně malý Wally se svojí starší kamarádkou.

Tajtrdlík s ušatým kámošem.

A dnešní fotky Větrušky a možná jejího budoucího ženicha Zděndy Pandíka. Větruška už se v novém domově úžasně aklimatizovala a své nové rodině plně důvěřuje.

Během víkendu odjel do nového domova kromě Zděndy Pandíka, ještě Medvídek do Bohušovic n.O. a Yndián s Růženkou do chovatelské stanice Barfleur.

Dále představujeme nové vrhy - obříka Dárečka - vrh D8.

A dlouho očekávaná miminka od Xity. Barevně pěkně rozdělené - dvě skořicovobílé holky a dva čokobílé kluky.

A když už jsem byla včera v tom focení, tak ještě pár fotek našich mladých nadějí. Kluci rostou do krásy...zatím přesně dle mých představ.

1,5měsíční Xixao - 434g.

2měsíční Timur - 690g. Stříbrná je světlejší, ale úžasně typový sameček s luxusní srstí po obou rodičích.

2,5měsíční Racochejl - 624g. Náš první aguti buffík ....nádherný klučík.

3měsíční Mário - 738 g. Fešák už má u sebe nevěstu.

A ještě naše nová posila. Úžasně ušatá malá slečinka od Nicolette.

15. září Neta má čtyřčátka. Opakovali jsme úspěšné březnové spojení se saténovým Lískáčkem, z kterého máme doma povedenou krémovobílou holčičku Yvonku. Tentokrát se podařila i očekávaná krémovobílá agutka Catty s výstavním poměrem a rozložením barev (zůstává doma samozřejmě), dvě solid aguti krémové holčičky s bílou Camejka a Caramelka a jeden klučík Cipísek v téže barvě. Všechna mimča mají satén gen.

Nádherného obřího jedináčka s neuvěřitelnou váhou 156 g porodila v pátek Dorka. Fotky přidám na web až zítra večer. Ještě čekáme mimča od Xity a Lískáčka.

Dále máme spoustu fotek z nových domovů.

Dnes pozdrav z Prahy od Simonky, Inky, Olušky a Máji. Všechny holky jsou z Aldringenu. Moc děkujeme a zítra bude pokračování.

6. září A máme po prázdninách a spousta miminek odjela do nových domovů.

Tajtrdlíkova panička už nám poslala fotky. Moc moc děkujeme.

Představujeme nová miminka !

Bíločerná Quesa porodila včera stříbrnobílému Uníkovi dvě nádherné okaté samičky Bibi a Bianku.

Vrh A8 - opáčko - tři holčičky a jeden klučík od skořicové Darinky a stříbrného Standy.

A solidka Ebony má s černým Yndiánem dva dvoubarevné kulaťoučké obříky - vrh Z7.

Další miminka čekáme každým dnem.

17. srpna S nynějším ochlazením se ulevilo nejen našim morčátkům, ale i našemu starému počítači, který se přestal přehřívat a dovolil nám tuto malou aktualizaci.

Do Pohořan u Litoměřic moc děkujeme za zprávy a fotky Neználka a Supermana. Klukům se daří jak jinak než suprově.

Během dalších dní se budu snažit v aktualizování pokračovat. Ještě máme nějaké drobné resty. Zatím jsem jen vyměnila fotku na úvodní straně webu a doplnila pár morčinek a morčíků do prodeje. Spousta odchovů čeká na nové hodné páníky. Můžete se přijet nezávazně podívat a vybrat si chlupatého kámoše přímo u nás v chovatelské stanici. Rádi vás přivítáme.

8. srpna

1. srpna Do nového domova v Brně včera odjela s milými lidičkami skořicová solidka Hvězdička. Ve čtvrtek odjely s príma holčičkami k Neratovicím morčinky Nelinka s Levandulí. A už máme zprávu z nového domova..

."...morčinky se mají dobře....Nelinka už dnes jedla z ruky....Levandule ( teď už Sárinka - holky jinak nedaly ) je bojácnější, tak všichni musíme na ní mnohem opatrněji .... dnes dopoledne byly slečny poprvé na trávě ...to byla vykulená očka ..... Posílám Vám fotky. "

My moc děkujeme. Fotky jsou přidány do fotogalerie z nových domovů. A také moc děkujeme za nadílku zeleniny. Morčáci si pochutnali a já jsem nemusela na trávu. Ještě jednou velké díky !

A když už jsem v tom děkování, tak nesmím vynechat moc milou paní z Kladna, která si přijela s dcerkou pro malého Fima a pomohly nám s čištěním a krmením morčátek. Taková nabídka přichází jen jednou za osm let. :-) Děkujeme a dodnes na vás každý týden vzpomínáme.

A ještě další miminková nadílka posledních dní.

Od krásné tříbarevné Minervy jsme bláhově očekávali stejně krásnou stříbrnou, lemon, skořicovou a nebo krémovou holčičku, ale jednobarevnou po tatínkovi. No a máme dvě krásná buclatá tříbarevná miminka po mamince a jednoho váhově takřka polovičního skořicového hošíčka po tatínkovi.

To krémová s bílou Julka (Ronja Od Julie) s holčičkami nešetřila a máme rovnou čtyři kousky. Ale i tentokrát barevně někde úplně jinde, zkrátka mimo náš dvoubarevný záměr. Až se obávám, že dvoubarevný šedobílý aguťáček Xollo bude mít někde schovaný krémový chlup. Holčičky jsou ale tak povedené, že jsem celkem váhala, zda některá u nás nezůstane.

A když se daří, tak se daří. Oranžová agutka Lola má dva jednobarevné moc pěkné.... kloučky.

30. července Gratulujeme do českobudějovické chovatelské stanice U Lundíků a přejeme spoustu dalších výstavních úspěchů.

"...tak včera jsem byl na výstavě a vzal jsem poprvé Elinku na výstavu a docela mě dost překvapila :) Dostala krásný 96,5b. A má kartičku čekatele. A dokonce šla do rozstřelu o druhé místo jako nejlepší krátkosrsté morče adult. Rozstřel bohužel dopadl špatně a tak si odvezla i tak krásné 3 místo :) Jsem na ní pyšný."

28. července

Po delší odmlce způsobené jak rodinnými tak přírodními vlivy bychom chtěli představit miminka z posledních vrhů.

Skořicová Darinka porodila stříbrnému Standovi dvě holčičky - vrh O7. Místo předpokládaných jednobarevných barviček po obou rodičích máme dvě dvoubarevné holky s pěkným poměrem nepromíchané bílé - Orinku a Olušku.

Méně vydařený vrh se narodil skořicovobílé Zaře a solid krémovému s bílou Cedrovi. Tři miminka jsem našla mrtvá a pod maminkou se choulila jedna holčička v luxusní barvičce solid aguti krémové. Jmenuje se Pralinka.

Třemi miminky nás potěšila lemonka Dea a lemon tatínek Wlk. Máme prvního buff aguťáčka Racochejla, krémovou agutku Rozmarýnku a černou s hnědým okem Růženku.

Porovnání krémového a buff bříška Rozmarýnky a Racochejla.

Tři moc pěkná buclatá miminka má stříbrnobílá Víla s bílo stříbrným Narcisem. Škoda jen promíchaných barviček u Simonky a Supermana.

Dva kluky jako buky má Helga se stříbrným Standou - stříbrňáčka Timura a černého diluťáčka s bílými prstíky Tajtrdlíka.

22. června Uma, Ema a Andělka mají miminka. Podrobnosti dodám do odchovů během následujících dní.

5. června Milou zprávu jsme dostali z Prahy z nového domova Quenti z Aldringenu.

"Quenty se zabydlela v pohodě, hájí si svá práva a úžasně skáče přes překážky. Rozpohybovala naši 3-letou Ťapku, která smutnila po kámošce Jamince."

Z Prahy nám napsala i panička Wikiho z Aldringenu.

"posílám pár fotek, jak nám to doma jde.S pejskem už si rozumí, ale pořád to samozřejmě hlídám. Máme z něj velkou radost. Dokonce už nás ani nepočůrává a říká si kdy chce zpátky do klece. Ještě teda nerozeznáváme všechno pískání, ale to časem určitě vychytáme."

Z Mostu se nám ozvala panička Palomy z Aldringenu.

"posílám pár fotek Palomky s její parťačkou Bezinkou. Fotky jsou z dnešního dne, z výběhu. Palomce se daří dobře, už je ji pěkný kus. Miluje lenošení v látkové houpačce, tráví v ní spoustu času. Už jsem musela do klece přidat druhou, holky se o ni hádaly."

Všem moc děkujeme za fotky a zprávy. Je super vědět, že se našim odchovům skvěle daří a dělají v nových domovech radost. Fotky přidávám jako obvykle do fotogalerie z nových domovů.

A teď něco od nás. Včera porodila solidka Tosca stříbrnobílému Uníkovi trojčátka s překvapením.

Poprvé za 8let chovu se u narodilo červenooké morčátko - nejmenší (94g) chlapeček Kleofáš béžový s bílou. Původně jsem doufala v solid argente béžovobílou (těžko bych odolávala), ale žádný ticking jsem zatím neobjevila. Jen pro zajímavost, podíváme-li se do rodokmenu rodičů, tak ze strany matky se táhne vloha pro červené oko po prapraprababičce Kleofáše a ze strany otce po praprapradědečkovi. Ještě musím upřesnit, že béžová je samozřejmě ředěná - ice béžová "crcr". Jinak tomu ani po dvou stříbrných rodičích být nemůže. Barva je to ale úžasná a pro nás velice zajímavá. Další miminko je 122g čokoládový diluťáček Kapučínek a do třetice obří (136 g) stříbrnobílá holčička Kačenka. Bohužel její krásnou kulatou hlavičku zdobí zálomek na oušku. Všechna miminka budou hledat nové domovy.

2. června Máme spoustu nových krásných miminek.

Tak jsme se konečně dočkali a v neděli nám ukázaly svoje poklady hned tři samičky.

Šedá (lemon) agutka Rampepurda porodila šedému (lemon) aguťákovi Xawierovi dvě luxusní holčičky Gošu a Gejšu. Obě jsou již zamluvené. Škoda jen, že to nejsou agutky. Tohle spojení určitě zopakujeme.

Skořicová solidka Pulka má se skořicovým solidem Vénou trojčátka - Hvězdičku, Havanu a Huňáčka. Tentokrát super jednobarevná, ale bohužel na můj vkus příliš světlá. Uvidíme jaký bude jejich další vývoj.

A tentokrát překvápko od stříbrné Berušky II., která je od 10.4. nakrytí u Wlka. Při svém výletě ji neplánovaně nakryl Yndián. Ač byl nalezen v boxu u jiného samce, zřejmě navštívil i holky a tohle je jeden z následků - Chester, Chlupinka a Chia.

Druhým následkem jsou miminka v CHS U Lundíků, která jsme tam nevědomě poslali v bříšku Elinky z Aldringenu už v březnu. Jsou nádherná a jejich jedinou chybkou je, že se nenarodila u nás. :-)

Posledním čtvrtým vrhem ukončila svoji chovnou kariéru manželova oblíbenkyně pruhovaná Christa. Bílému Ivánkovi nadělila v pondělí macatého magpiesáčka jedináčka Ibiška.

A v úterý jsme našli u Pippi dva kluky - solid aguti skořicovobílého Jamba s výstavním rozložením barev, obřími plachťáky a krapet světlejší barvičkou a okatého šedého aguťáčka s bílou Jarka. Oba kluci mají satén gen po svém saténovém otci Lískáčkovi. Lískáček má na saténa nadprůměrnou kvalitu srsti, tak doufám, že ani kluci nebudou rodičům dělat ostudu.

30. května V úterý se narodily Nirvaně dvě krásné holčičky. Poslední vrh z jarních prohřešků. Nirvana měla tak malé bříško, že jsem ji nestihla na jaře oddělit od samečka. V tomto vrhu Nirvana ukázala svoji čoko vlohu. Malá Dafné je solid aguti krémovobílá s výstavním poměrem. Vzhledem k sytosti solid aguti krémové druhé holčičky, kterou jsme bohužel druhý den našli mrtvou, mám dokonce podezření, že je Dafné solid buff aguti nebo-li solid čokoládová aguti. Zkrátka genotypu cdcd. To se však ukáže až časem.

První z dlouho očekávaných miminek porodila ve čtvrtek Werda skořicovému X-Manovi. Miminka jsou nádherná, okatá, buclatá a ušatá - skořicový aguťáček Empire, skořicovobílá holčička Effi a čokoládový klučík Emo.

Během pátečního krmení porodila Yndiana jedináčka - čokobílého fešáka Fima.

A aby foťák během čekání na nová miminka nezahálel, pořídila jsem pár fotek chovných morčáků. Fotky jsou focené proti sluníčku, přesvětlené, takže nejsou úplně podle mých představ.

23. května Včera před polednem porodila Sněžka pět nádherných holčiček - vrh C7. Miminka jsou to ale neplánovaná, protože při předchozím vrhu dvojčátek jsem neodhadla Sněžky bříško a ona porodila v přítomnosti samečka, který ji hned po porodu znovu nakryl. Každopádně radost máme velikou zejména z jednobarevných holčiček a určitě jedna agutka a solidka zůstane doma. Uvidíme podle dalšího vývoje, která to bude. Na miminka od dalších holek netrpělivě čekáme.

 

Do nových domovů odjeli dva poslední kluci z jarních vrhů - Ultimo (na fotce) a Arnoštek.

A ještě přidám fotku dvouměsíčního fešáka Xolla, který zůstává doma.

18. května Během posledních týdnů se rozjeli do nových domovů miminka z jarních vrhů, takže jim přejeme, ať se jim v nových domovech dobře daří a svým majitelům dělají jenom radost.

    

 

Někteří z vás nám již poslali zprávu a fotky. Je vidět, že se morčáci od nás u vás mají moc fajn a to nás moc těší. Děkujeme. Fotky každého morčátka přidávám do jeho složky ve fotogalerii z nových domovů.

Fifinka (Orca z Aldringenu) bydlí v Děčíně a skvěle si rozumí se svým páníčkem.

Malý šimlík Zimbo se odstěhoval do Kladna, aby nahradil zemřelého kamaráda domácímu Mazlíčkovi.

I pruhovaný Samík v Mladé Boleslavi nahrazuje dospělému Darwinovi bývalého kamaráda. A opravdu si padli do oka. Úžasná fotka. :-)

A do třetice klučičích dvojek...

V Teplicích dělá společnost Hurvínkovi (Ervínovi z Aldringenu) malý Verdi. Společnou fotku zatím nemáme.

A co je u nás ještě nového ?

Každým dnem čekáme květnová miminka a připravujeme pokračování genetiky barev aguti na čokoládě. Zatím jsme ve fázi utřiďování fotomateriálu, takže to ještě nějakou dobu potrvá.

Zatím jen na ukázku - není aguti oranžová jako aguti oranžová - některá je tmavší.

21. dubna Představujeme poslední dubnová miminka. Svůj poslední celkem čtvrtý vrh porodila před odchodem na zasloužený odpočinek Inka. Dva kluci Angee a Arnoštek jsou šimlíci po taťkovi Gomézovi a také po něm zdědili "ca" vlohu. Oba jsou né skořicoví, jak by se z fotky třeba zdálo, ale sable stříbrní solidi. Světlejší Angee už je zamluvený a Arnoštka doporučujeme jako originálního mazlíčka a nebo do chovu pro barevné experimentátory. Nejtmavší holčička zlatá solidka s bílou Anulka zůstává doma, ač tato barva není zrovna mojí favoritkou...Anulka je nádherně tmavá a také by byl hřích nenechat si v chovu Inky krev.

 

Dlouho očekávaná miminka od Bajadéry předčila všechna naše očekávání. Po genetické aguti magpii a tatínkovi solidovi s bílou a navíc s vlohou pro dvoubarevnost se narodili dva jednobarevní hošani bez jakékoliv příměsi. Tentokrát se alely namíchali správně (tedy požadovaně), ač v kombinaci nejméně pravděpodobné. Máme krémového aguťáčka Béďu a krémového solida Brumlu. Holčička Bedřiška (čokoládová magpie) přišla na svět trošku přidušená...doufejme, že to přežije.

7. dubna Naší radostí nejsou pouze jednobarevní morčíci, ale i takováhle šimlata -   vrh Z6 narozený 30.3.

Za krásné velikonoční fotky Kulíška děkujeme do Ústí nad Labem.

3. dubna Doplňuji výsledky ze závěrečných soutěží na výstavě v Turkovicích. Dopadli jsme nad očekávání dobře.

Skořicová Ema z Aldringenu ze 14ti přihlášených juniorů získala

2.místo US Teddy Junior

a oranžovobílá solidka Andělka z Aldringenu

3.místo US Teddy Junior

2.místo US Teddy - Dvoubarevné

 

A ještě zprávy z nových domovů.

Fotky a zprávička dorazila z Teplic od páníčků Toníčka (Grega z Aldringenu). Toníček se má dobře a miluje okurku, mrkev a ledový salát.

A v Českých Budějovicích v CHS U Lundíků si už pochutnává na první travičce Toníčkova maminka Elinka z Aldringenu.

Za fotky a zprávy moc děkujeme a jsou přidané do fotogalerie z nových domovů.

30. března Březen byl pro naší chovatelskou stanici plodný nejen, co se týče spousty nových miminek, ale také počtem absolvovaných výstav.

Po rozjezdu na 4.výstavě krátkosrstých morčat v Praze v Toulcově dvoře se naše výstavní čtveřice vystavila 21.3. na XV. výstavě morčat a drobných hlodavců v Rychnově nad Kněžnou s vyrovnanými výsledky - šedá agutka Dea 96 bodů, skořicová Ema 96 bodů, skořicovobílá Zara taktéž 96 b a oranžovobílá solidka Andělka tentokrát jen 95,5 b. Všechny holky dostaly po kartičce čekatele šampiona.

A do třetice (samozřejmě jen všeho dobrého) se holky včera vystavily na 3.duo výstavě ušlechtilých morčat v Turkovicích - Dea s 94,5 b a 97 b získala svoji druhou kartičku, Zara s 95 a 96,5 b již má celkem 4 kartičky, Ema s 96,5 a 97 b má pět kartiček a Andělka s 96,5 a 96,5 b taktéž 5 kartiček. Ema s Andělkou se umístily i v závěrečných soutěžích (doplním později vzhledem k našemu předčasnému odjezdu za jehož umožnění moc děkujeme pořadatelce výstavy paní Vášové).

V Turkovicích jsme nechali registrovat Elinku, která bude působit až v Českých Budějovicích v začínající chovatelské stanici U Lundíků. Za dopravu děkujeme paní Daňhové.

Do nového domova v Oldřichově u Duchcova odjel předminulý pátek mrňous Oreo. Bude dělat společníka Newtonovi (Zackovi z Aldringenu), který si pro nového kámoše přijel se svojí paničkou. Tak ať to klukům spolu pěkně klape.

A máme další miminka. Saténovému Lískáčkovi a krémové s bílou solidce Netě se narodila 23.3. macatá krémová s bílou holčička Yvonka.

 Dnešní šimlatá miminka od barevné šimlice Petr Pany a Zeuse ještě nemám nafocená.

A ještě pár restíků z nových domovů....

Smutná zpráva přišla 12. ledna od Milušky z Přerova

"...tentokráte se hlásím naposledy s Wolfíčkem........

Bohužel dnes odpoledne jsem ho nechala uspat. Už měl velké potíže s jídlem, nemohl chodit, teklo mu z obou očiček a neustále kýchal, neboť mi doktor řekl, že je to vše provázané a jak vypadal - vidíš sama na fotečkách dva dny před jeho smrtí.

Taky se ještě k tomu přidal tak střední průjem a dnes veterinář tvrdil sám, že by se už jen trápil a tak dostal

do tlamičky gel, který otupí mozeček a potom injekci.

Provedla jsem tuto "medvědí službu"  u všech a tak i u něho. Je mi ho moc líto, protože by se v neděli dožil

5  roků a 8 měsíců. I tak můj dědoušek se mnou pobyl nejdéle ze všech.

Za tu dobu jsme spolu zažili spoustu krásných chvil, na které se jen tak nezapomíná.

Doufám, že za duhovým mostem bude pozdravovat Andýska a Zorrínka."

Děkujeme Ti Miluško za péči a lásku, s kterou si se starala o naše odchovance Wolfiho, Andyho a Zorra a přejeme ti ať ti nová morčinka dělá stejnou radost jako kluci od nás.

Mnohem veselejší zprávu jsme dostali od paničky teddíčka z našeho prvního teddího vrhu Floriána z Aldringenu, který 15. března oslavil ve skvělé kondici nádherné sedmé narozeniny. Přejeme ti Floriánku spoustu zdraví do dalších let.

Jeho sestřička Filoména se již bohužel sedmých narozenin nedočkala a opustila naše morčecí stádo 17. prosince loňského roku ve věku 6 let a 8mi měsíců.

Nejstarší morčinkou u nás žijící je nyní stříbrná solidka Olivie z Aldringenu, které je 6 let a 4 měsíce.

Fíla na fotce z 9tého listopadu.

20. března Máme další přírůstky.....

V noci z úterý na středu porodila Quesa suprová čtyřčátka -tříbarevného Ultima v zajímavé agutí kombinaci (jen škoda prokvetlých zádíček), dva jednobarevné aguti klučíky - stříbrného Umpalumpu a šedého Uroše (bohužel s jedním zálomkem) a jednu príma holčičku Urtu zbarvenou po mamince.

Při středečním krmení porodila Dorka dvě strakaté kravičky - čokobílou Vesnu a černobílého magpiesáčka Verdiho.

Zároveň s Dorkou rodila Xita, jakoby se obě holky dohodly. Na svět přišli ač je to k nevíře čtyři kluci. Tři skořicáčci (Westy, Wifi, Wiki) jsou v kombinaci s bílou po mamince a jen jediný celobarevný je Wido v čokoládovém provedení crcr. Se těch jednobarevných aguťáčků nedočkáme.

Naše toužebné přání nám nevyplnila ani Kleopatra. Přesto příjemně překvapila obrovskou holčičkou Xtreme s porodní váhou 132 g v pravé aguti šedé cdcd s příměsí buff. Ani další kombinace není k zahození - klučík Xollo je ve zbarvení aguti šedá (lemon) - bílá a nejmenší Xando v aguti krémové s krémem. 

Máme radost nejen z miminek, ale i z našich holek, které suprově zvládly svoje první porody i s ohledem na nadprůměrné váhy potomků a ze široké škály u nás nových barviček.

17. března První letošní plánovaná miminka... odchovy jsou aktualizované.

Severka má se stříbrným Xingem Juniorem trojčátka - krásnou stříbrnobílou Qwiny, černouška Quirka a černobílou Quenti. Černá je samozřejmě u obou miminek ředěná crcr (diluted), jinak to ani po stříbrných rodičích být nemůže.

Sněžka má vrh R6 s Řehořem. Očekávaný solídek po tatínkovi se nenarodil. Vyštěpila se nám čokoládová Runilka s bílým melírkem na zádíčkách a stříbrný Roník, taktéž s příměsí bílé.

Nirvána má také dvojčátka (třetí miminko bylo mrtvé) a to nádhernou stříbrnobílou solidku Ságu s porodní váhou 116 g a nádherného bohužel dvojnásobně nestandartního a o to víc sympatického klučíka Soníka (PV 106g). Soník je po tatínkovi v nestandartním zbarvení černá - krémová s bílou a navíc se dvěma zálomky na ouškách. Bude z něj príma originální mazlíček.

Hina porodila během včerejšího krmení obřího jedináčka. Malá Tabra dala s porodní váhou 132 g mamince pěkně zabrat. Je to luxusní šedá (lemon) agutka s bohužel bílou tlapkou a bradičkou.

Další miminka čekáme každým dnem.

14. března Fotkami z nového domova nás potěšila panička malé Patricie. Takhle si malá Buchtička (jak jí doma výstižně říkají) hoví se svojí paničkou na gauči.

Vtipné fotky poslala i panička malé Petrušky. Petruška má dvě kamarádky, se kterými prý nejraději skotačí po obýváku a nebo se válí v seně....

Další fotky najdete jako obvykle v odkazu z nových domovů, kde má každé morčátko svoji složku s fotkami.

A abychom přidali také nějakou novinku od nás...

Včera odjeli s milými lidičkami do nového domova v Podkrkonoší šedý aguťáček Jim a stříbrný solídek Preclík.

Miminka z plánovaných odchovů už očekáváme každým dnem.

6. března V neděli 1.3. jsme se zúčastnili s našimi morčátky 4.výstavy krátkosrstých morčat v Praze v Toulcově dvoře. Přihlášených bylo na 45 teddíků a z toho 19 ve třídě juniorů. My jsme k posouzení přivezli 4 juniorky. Posuzovala Eva Dýnková a Petra Švarcová. Andělka z Aldringenu získala 2 kartičky čekatele šampiona, dvakrát 96,5 b a 2. místo US Teddy junior, Ema z Aldringenu - dvě kartičky a dvakrát 95,5 b, Zara z Aldringenu - jednu kartičku a 95,5 a 94,5 b a Dea z Aldringenu - 94,5 a 93 b. Výstava byla fajn, v pěkném prostředí.

V Praze jsme také předali milým lidičkám miminka z vrhu P6. Piškot a Patricie budou bydlet v Praze a Petruška v Kladně.

A že se dostali do dobrých rukou, už nám potvrdila fotkami panička malého Piškota. Jeho oblíbeným pelíškem se stala mistička.

Jako první z vrhu P6 odjela už v sobotu do Mostu za kamarádkou Bezinkou Palomka. Holkám to spolu moc sluší a my paničce moc děkujeme. 

A ještě přidám luxusní fotku od páníčků neméně luxusního Alfíka.

Další fotky najdete ve fotogalerii z nových domovů. Všem za zprávy a fotky mockrát díky a těšíme se na další.

31. ledna Máme první letošní neplánovaná miminka -

vrh O6 od Wewerky

 

a vrh P6 od Elinky.

28. ledna S několikadenním zpožděním zařazujeme do fotogalerie z nových domovů další fotky. Tentokrát moc děkujeme za zprávy o Zackovi a Honzíkovi do Oldřichova u Duchcova, kde bydlí se svou paničkou a psí kamarádkou Microu skořicový Zack z Aldringenu. Doma mu, ale říkají Newton.

Solídek Ámos (rodným jménem Honzík z Aldringenu) zase pomáhá své paničce studovat a nejčastěji pobývá v Brně. A takhle to vypadá, když se oba kluci spolu sejdou.

Další pokračování zase příště....

 

24. ledna

Zdravíme všechny naše příznivce, návštěvníky našich stránek a majitele našich odchovů v roce 2015. Přejeme vám všem mnoho štěstí, spokojenosti a úspěchů. 

Všem majitelům morčátek z Aldringenu děkujeme za zaslané zprávy a fotky z nových domovů. Jsme moc rádi, že se našim morčátkům u vás krásně daří.

Z Chlumce dorazil pozdrav od solídka Kuklíka přejmenovaného na Sherlocka. Na fotce je se svým kamarádem Fufíkem.

Do Teplic zdravíme Bohouška a jeho dva malé kamarády.

Přímo umělecké snímky magpiesáčka Cedníčka nám přišly z Oseka.

Více fotek najdete ve složce z nových domovů, kde má každé morčátko svoji vlastní fotogalerii. Všem ještě jednou díky a pokračování zase zítra.

 

optimalizace PageRank.cz

copyright © 2008 benti