Z Aldringenu

Chovatelská stanice ušlechtilých morčat

Úvod Novinky O nás Naše morčinky Naši morčáci Naši rentiéři Náš mazlík Za duhovým mostem Plánované odchovy Odchovy Bydlení Péče o náš chov Plemena morčat Barvy aguti Prodej morčátek Z nových domovů Odkazy Návštěvní kniha Kontakt Naši psi

Náš mazlík

...najedete-li myší na obrázek, uvidíte našeho Eliáška i z druhé strany...

 ELIÁŠ z Aldringenu alias Eliášek

plemeno: genový skinny

barva: červená

nar.20.11.2007

Majitel: Daneček

Aktuálně: bydlí s naháčkem Bertíkem

Stav: oficiální doživotní mazlík

  od 3.1.2008 zůstává definitivně doma  

Eliášek je náš odchovanec – synáček Beníčka a Madlenky a tuto stránku si opravdu zaslouží, protože má u nás hned několik prvenství. Musím přece   nějak okecat, proč u nás ten mrňous zůstává …

Tak za prvé– je zatím jediný morčík, který je už od počátku povoláním jen mazlík.

Za druhé– je jiný než všichni ostatní,...je prostě červený.

Za třetí– nikdo ho nechce...teda, abych to uvedla na pravou míru...zájemci teda byli, ale většinou z opačného konce republiky a Ježíšek bohužel tím směrem zrovna neletěl :-(

A za čtvrté —Daneček si ho sám vybral a oblíbil, sice mne překvapil, jak slevil z jeho oblíbené žluté, ale když není žlutá, tak červená je taky dobrá, že jó :-)) A navíc je to opravdu z jeho vlastní hlavičky (na rozdíl od Škubánka a dárečka Basiho), nikdo ho nenaváděl a fakt ani já ne...jen doufám, že mu to nadšení vydrží a bude Eliáška mazlit i nadále…

A za páté ...něco pro našeho tatínka...první ale určitě né poslední :-)))   morčík v roce 2008, který zůstává doma...

      

      

      

      

 

    Eliášek bydlí od 9.ledna společně se skoro ročním teddíkem Škubánkem a půlročním geňáčkem Basim. Zatím kluci spolu docela pěkně vycházejí...občas se sice trochu proženou...tak uvidíme, zda a jak dlouho spolu ti tři vydrží…:-)

      Takže pokus o společné bydlení třech kluků mazlíků vydržel jen necelý měsíc a 5.února jsem musela permanentně stresovaného Škubánka oddělit. Ač spolu Škubánek s Basim celkem spokojeně žili i už jako dospělí samci déle než půl roku, ten třetí (Eliášek) byl bohužel asi navíc a kluci se pravděpodobně díky němu začali rvát. Teda Basi si vždycky začal…. Alespoň,že ve výběhu se zatím všichni v pohodě snesou….

         Bohužel 20.února jsem musela Basiho a Eliáška natrvalo rozdělit. Z prostorových důvodů museli kluci sdílet koteček vedle samičky a příroda zřejmě udělala své. Basi začal být agresivní a čím dál častěji Eliáška proháněl a kousal.

   Ani přes tento náš nevydařený pokus trvalé soužití dvou samečků nezavrhuji, ale chce to opravdu důsledně dodržovat zásadu- neumisťovat do jejich blízkosti žádnou samičku a ubytovat je v dostatečně prostorné ubikaci, aby si každý mohl vytvořit vlastní teritorium. Samozřejmě také záleží na povaze samečků.

SRPEN 08

               Náš bez pár dní už devítiměsíční Eliáš v celé své mazlíčkovské kráse.....barvička i s pigmentem mu pěkně vysvětlala, nosánek zknoflíčkovatěl, ale povahu má super a to je přesně to, co po něm jako po mazlíkovi chceme.

  Mimo své mazlíkovské zaměstnání působí také jako laskavý a zatím i trpělivý vychovatel mladých odstavených samečků. Momentálně mu už tři měsíce visí na krku jeho mladší bráška Bertík....to je ten, co si zapomněl doma kalhoty a nahatý se nechtěl fotit. :-)))

   

   

   

   

    

3.1.08     6 týdnů

20.1.08  2.měs.

 

 

 

 

 

 

 

 

350 g

420 g

 

 

 

 

 

 

 

 

  optimalizace PageRank.cz

copyright © 2008 benti